Z życia szkoły

Dorośli szukają za daleko

Integracja międzyklasowa (i międzypokoleniowa) rozpoczęła świętowanie Międzynarodowego Dnia Teatru w Łodzi, w Teatrze im. Stefana Jaracza.

Zdobyliśmy złoto i srebro!

Dzięki waleczności naszych uzdolnionych uczniów na międzyszkolnych zawodach z koszykówki, możemy poszczycić się kolejnymi sukcesami. Zapraszamy na małe podsumowanie.

Ranking Perspektywy 2023

Z dumą i radością pragniemy poinformować o sukcesie Zespołu Szkół nr 2 w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2023. Nasza szkoła uplasowała się na…

Studniówka 2023

Emocje po studniówce już opadły zatem czas na małe podsumowanie!

Gala Poetycka 2023

22 lutego 2023 roku odbyła się – już po raz szesnasty – uroczysta Gali Poetyckiej, czyli rozstrzygnięcie powiatowego Konkursu Poetyckiego pod hasłem „Życie w poezję zaklęte”.

Z wizytą u Tutanchamona

Klasa I Tca i część klasy III Ti/ż odwiedziły wystawę w warszawskim Muzeum Nowa Praga – Tutanchamon Grobowiec i Skarby.

Przyszliśmy tu na ostatki

Impreza z okazji ostatków odbyła się 21.02.2023 roku w sali gimnastycznej. Organizatorem była klasa 1TcB z wychowawcą panem Zdzisławem Kaniewskim.

Walentynki z wyższymi uczelniami

Niektórzy dostają karteczki, inni życzenia, jeszcze inni kwiaty, a maturzyści Zespołu Szkół Nr 2 sporą dawkę wiedzy i okazję do przemyśleń nad swoją najbliższą przyszłością.
Gościliśmy dziś p. Ronalda Wójcika i Sławomira Juliana Szczesio z Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwesytetu Łódzkiego.

Nie bądź jak Barbie

Co wspólnego mają: krępowanie stóp w Chinach, noszenie gorsetu i zaburzenia odżywiania? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie uczestniczący w zajęciach profilaktyki odżywiania.

Nasi ludzie w Sejmie i w Senacie

Zwiedzanie Sejmu i Senatu to nagroda w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym. Zorganizowało je Stowarzyszenie „Pracownia Pomysłów”, a udział wzięło ponad 40 uczniów- z II LO, z ZS Nr 3 oraz naszej szkoły.

Ten Szczególny Dzień

Po latach przerwy związanych z pandemią, do szkoły powróciły Jasełka, w tym roku przygotowane przez klasę 4tcb i ich śpiewających przyjaciół. Opiekę artystyczną nad całością roztoczyły panie Kamila Jałmużna i Martyna Bartkiewicz.