Bądźcie ambasadorami zmian

Wojewódzki Zjazd Liderów Młodzieżowych organizowany przez Regionalne Centrum Pomocy Społecznej w Łodzi to wydarzenie, w którym co roku bierzemy udział i ani razu tego nie żałowaliśmy. Na 6. edycję pojechali:

Jan Cichosz – uczeń pierwszej klasy technikum o profilu informatycznym, zawodnik drużyny LUKS Dobroń, udowodnił, że da się pogodzić spacery po lesie z zamiłowaniem do gier komputerowych. Mimo młodego wieku, nie bał się zadawać trudnych pytań. Wypatrujcie go w zawodach Licealiady.

Karolina Grala – uczennica drugiej klasy technikum o profilu: poligrafia i grafika cyfrowa, wielbicielka książek oraz Lin-Manuel Miranda. Zaangażowała się w pracę w grupie dziennikarskiej, prowadzonej przez Piotra Miśkiewicza i tworzenie gazety zjazdowej, co oznacza, że rośnie jej portfolio. 

Marianna Langowska – uczennica drugiej klasy technikum o profilu: poligrafia i grafika cyfrowa, pasjonatka cosplay i kolekcjonerka peruk. Jej środowiskiem naturalnym jest miasto, ale zdarza jej się opuszczać strefę komfortu. 

Kacper Klewin – uczeń pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym, przyszły antyterrorysta. Obecnie poświęcił się nowej pasji – walkom bokserskim. Nie ma jeszcze spektakularnych sukcesów na koncie, ale coś mi mówi, że niedługo znajdziecie go pod hasztagiem nasi_są_wszędzie.

Maja Pietryszka – maturzystka, i weteranka zjazdów. Dwa lata temu w Nieborowie odkryła dla siebie kolejny obszar do rozwoju osobistego i tym razem pojechała jako wolontariuszka i opiekunka młodzieżowa. Towarzyszyła uczniom i uczennicom na zajęciach i służyła wsparciem pomiędzy. 

Marta Hans – nauczycielka języka angielskiego, sprawowała opiekę nad młodzieżą, a także rozszerzała wiedzę z zakresu interwencji kryzysowej, uczestnicząc w warsztatach pani Lucyny Kicińskiej (życie warte jest rozmowy porozmawiajmy) „Kryzys, trauma, depresja – perspektywa szkoły”.

Marta Hans – nauczycielka języka angielskiego, sprawowała opiekę nad młodzieżą, a także rozszerzała wiedzę z zakresu interwencji kryzysowej, uczestnicząc w warsztatach pani Lucyny Kicińskiej (życie warte jest rozmowy porozmawiajmy) „Kryzys, trauma, depresja – perspektywa szkoły”.

Wszyscy uczestnicy brali udział w warsztatach tematycznych:

Gdy czujesz, że nie panujesz. O depresji bez makijażu. – Magdalena Dolska-Topór

Depresja obok Ciebie – o uważności i pomaganiu. – dr. Rafał Szmajda

Moje bezpieczeństwo – psychiczne, fizyczne, obywatelskie. – Małgorzata Ratajczyk

Pierwsza pomoc emocjonalna w depresji. – Natalia Perek

Tradycją zjazdów jest zapraszanie gości – w tym roku poznaliśmy pochodzącego z Łodzi mistrza lekkoatletyki, Marka Plawgo (fundacja), który szczerze opowiedział nie tylko o swoich osiągnięciach sportowych, ale i o życiu z chorobą, jaką jest depresja.

Młodzież miała też okazję uczestniczyć w spotkaniach w formule Żywa Biblioteka. Rabin, duchowny kościoła greckokatolickiego, duchowny kościoła rzymskokatolickiego, osoba w kryzysie bezdomności, osoba w kryzysie uchodźczym, osoba z doświadczeniem wczesnego rodzicielstwa i pracownica socjalna zgodzili się opowiedzieć swoje historie, porozmawiać lub odpowiedzieć na pytania, co pozwala obalić wiele mitów i stereotypów.

gazeta zjazdowa thePresja

Fotorelacja

Udostępnij post

Aktualności

Turbolandeskunde –Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

19.04.2024 roku w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Łódzkiej odbył się etap regionalny konkursu „Turbolandeskunde –Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”. W tym roku uczniowie wykazywali się wiedzą na temat Szwajcarii. Tematyka konkursu obejmowała różne zagadnienia:

Skip to content