Nasi ludzie w Parlamencie

8 grudnia grupa naszych uczniów, razem z kolegami z innych szkół ponadpodstawowych, zwiedzała Sejm wspólnie z posłem Krzysztofem Haburą. Rozpoczęto od obejrzenia wystawy dotyczącej historii polskiego parlamentaryzmu – począwszy od I Rzeczypospolitej, po międzywojnie i czasy obecne.

Następnie uczniowie udali się do galerii sejmowej. Z góry zobaczyli salę plenarną, na której na co dzień, w trakcie posiedzeń pracują posłowie.

Przymiarka do zasiadania w ławach poselskich wypadła bardzo obiecująco.

Podczas spotkania z Krzysztofem Haburą poznali kulisy pracy parlamentarzysty oraz zasady panujące w izbie poselskiej-codzienne obowiązki poselskie, sposób przygotowania się do wystąpień publicznych i inne.

Uczniowie mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie w miejscu, w którym odbywają się konferencje prasowe, transmitowane przez ogólnopolskie media. Młodzież obejrzała tam również tablice pamiątkowe, wmurowane w sejmowe ściany oraz wysłuchała historii o parlamentarzystach czasów II Rzeczypospolitej.

Na zakończenie uczniowie zjedli wraz z posłem obiad w restauracji sejmowej.

Udostępnij post

Aktualności

Wspierająca szkoła

19 lutego w Miejskiej Hali Sportowej odbyło się spotkanie z panią minister edukacji Barbarą Nowacką, które stało się okazją do wręczenia certyfikatów Wspierająca Szkoła, przyznawanych przez Zarząd Fundacji Adamed.

Skip to content