PoMOCni 2023

W ramach XVIII Pabianickich obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, 12 grudnia odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury Gala Wolontariatu , na której zostały przyznane „Złote serca” w ramach podziękowań dla firm, dyrektorów szkół i osób, które wspierają działania wolontarystyczne.

Najbardziej zaangażowani wolontariusze w powiecie pabianickim zostali wyróżnieni – z naszej szkoły była to Patrycja Włodarczyk z klasy 3m i nieoceniona pani Małgorzata Zbijewska-Gęs.

Patrycja Włodarczyk jest uczennicą klasy III w Zespole Szkół nr 2 w Pabianicach. Od początku swojej nauki angażuje się w wolontariat związany z działalnością Szkolnego Koła Caritas i PCK na terenie placówki oraz innych organizacji charytatywnych, z którymi szkoła nawiązała współpracę. Jest koordynatorką Szkolnego Koła Wolontariatu, brała udział we wielu akcjach, m.in. : Wsparcie dla schroniska Towarzystwa Brata Alberta w Pabianicach, Akcja PCK ,,Walka z głodem”, Zbiórka funduszy w ramach akcji PCK „Pomagamy Ukrainie”, Zbiórka dla „Fundacji bracia” zajmującej się odbudową cywilizacji w państwach dotkniętych konfliktem zbrojnym lub klęsk żywiołowych, „Gorączka złota”- pozyskanie funduszy na wyjazd wakacyjny dla dzieci. Zawsze empatyczna, otwarta i gotowa nieść pomoc drugiemu człowiekowi.

Serdecznie gratulujemy, dziękujemy Wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i wielkie serce!

Udostępnij post

Aktualności

Wspierająca szkoła

19 lutego w Miejskiej Hali Sportowej odbyło się spotkanie z panią minister edukacji Barbarą Nowacką, które stało się okazją do wręczenia certyfikatów Wspierająca Szkoła, przyznawanych przez Zarząd Fundacji Adamed.

Skip to content