Nasi ludzie w Sejmie i w Senacie

Zwiedzanie Sejmu i Senatu to nagroda w Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym. Zorganizowało je Stowarzyszenie „Pracownia Pomysłów”, a udział wzięło ponad 40 uczniów- z II LO, z ZS Nr 3 oraz naszej szkoły.

Klaudiusz Polz, uczeń klasy 4 TAŻ, relacjonuje: Wycieczka do Sejmu i Senatu była bardzo interesująca. Oprowadzali nas – senator Krzysztof Kwiatkowski i poseł Dariusz Joński, którzy opowiadali o tajnikach pracy w Sejmie i Senacie. Zobaczyliśmy miejsca niedostępne dla kamer. Mogliśmy spróbować kuchni sejmowej. Na zakończenie, odbyła się prelekcja z udziałem pani dr hab. Magdaleny Słok – Wódkowskiej, na temat uprawnień parlamentów narodowych, względem organów Unii Europejskiej. Ciekawym doświadczeniem była możliwość zajęcia miejsca na fotelu Marszałka Senatu w sali Obrad, gdzie odbywają się posiedzenia Senatu lub na fotelu Wicemarszałka Senatu w jego osobistym pokoju. Jeśli miałbym podsumować wyjazd w kilku słowach, to bardzo polecam i osobiście jeszcze raz chętnie bym pojechał, najlepiej podczas posiedzeń Sejmu, byłoby jeszcze ciekawiej.

Udostępnij post

Aktualności

Wspierająca szkoła

19 lutego w Miejskiej Hali Sportowej odbyło się spotkanie z panią minister edukacji Barbarą Nowacką, które stało się okazją do wręczenia certyfikatów Wspierająca Szkoła, przyznawanych przez Zarząd Fundacji Adamed.

Skip to content