W Dniu Nauczyciela – Ślubujemy

Za serce, uśmiech, dobre słowo, zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na Was liczyć.

Nauczanie i wychowywanie jest zadaniem trudnym i szczególnie odpowiedzialnym. Święto Komisji Edukacji Narodowej – to święto wszystkich ludzi realizujących swoje życiowe pasje w zawodzie nauczyciela, wychowawcy, opiekuna oraz tych, którzy wspomagają pracę pedagogów. W tym ważnym dniu, w poczet uczniów Zespołu Szkół Nr 2, zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie, przyrzekając dbać o dobre imię szkoły. To właśnie im oraz wszystkim zgromadzonym w sali nauczycielom i pracownikom szkoły, starsi koledzy dedykowali Hymn Elektryka i piosenkę ,,Chcę być nauczycielką”.

Zgodnie ze zwyczajem, w tym dniu nauczyciele odbierają nie tylko życzenia, ale również nagrody i wyróżnienia na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymał z rąk Kuratora Oświaty, ceniony nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Lewandowski.

W Miejskim Ośrodku Kultury, Nagrodę Starosty odebrały panie: Eliza Matusiak i Marta Błoch.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a całemu Gronu Pedagogicznemu życzymy dużo szczęścia i radości z wykonywanej pracy, sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów.

Udostępnij post

Aktualności

Wspierająca szkoła

19 lutego w Miejskiej Hali Sportowej odbyło się spotkanie z panią minister edukacji Barbarą Nowacką, które stało się okazją do wręczenia certyfikatów Wspierająca Szkoła, przyznawanych przez Zarząd Fundacji Adamed.

Skip to content